Яку пасту обрати для щоденного чищення зубів

Posted on Posted in Новини

Зубну пасту обирайте за складом

Нещодавно під час поїздки до Польщі купила зубну пасту в одному з мережевих косметичних магазинів. Спокусила ціна на цей засіб гігієни (була гарна знижка) та, власне, вирішила купити продукцію німецького виробництва тут, бо не раз чула, що товари з ЄС, які виробляють спеціально для імпорту в країни третього світу, дещо відрізняються за якістю від аналогів, які надходять на ринок європейських країн. За великий тюбик «Лакалут вайт» заплатила 30 гривень (в Україні аналогічний коштує 39-48 гривень).

Почистивши нею зуби, зробила такий висновок, що ця паста дещо відрізняється на смак від аналога, який купувала раніше в чернівецьких аптеках. Однак визначити її якість без спеціальних тестів неможливо.

Про корисні властивості зубної пасти, її види, скільки разів на день потрібно нею користуватися, скільки коштує та як не купити підробку, розповідають фахівці.

Для щоденного чищення – лікувально-профілактична паста
Як звичайно, більшість із нас обирає пасту керуючись такими принципами, як ціна, смак і бренд. Це залежить передовсім від достатку людини, пристрасть до тих чи інших смакових відчуттів та кількість переглянутої реклами. Однак правильно вибирати зубну пасту потрібно дотримуючись інших вимог.

Зубну пасту без супровідної інформації не купуйте!!!!!!!!

Яку пасту обрати для щоденного чищення зубів

Зоя Штогрин, юрист держінспекції з питань захисту прав споживачів у Чернівецькій області
Є багато нюансів, на які варто звернути увагу, обираючи зубну пасту.
Найперше, не купуйте засіб гігієни, де відсутня інформація про виробника на упакуванні, відсутні дані про кінцевий термін придатності, інструкцію та склад зазначено іноземною мовою.
Якщо хоча б один із цього переліку відсутній пункт, не купуйте такий товар. Наступний етап, якого потрібно дотримуватися споживачам, реагуйте. Зокрема зробіть запис в книзі скарг споживачів. Якщо купили неякісний товар, маєте право його повернути. Важливо мати чек на цей товар. Однак навіть якщо чека з якихось причин немає, або ж вам відмовили повернути гроші за неякісний товар, звертайтеся в інспекцію з питань захисту прав споживачів. Обов’язково у письмовій формі оформіть звернення. У ньому зазначте, де придбали, або реалізують неякісний товар.

Хоча на упакуванні зубної пасти склад компонентів зазначають маленькими літерами, варто з ним ознайомитись. Особливу увагу звертайте не на бренд, а на склад компонентів, які містяться у засобі. Паста має бути однорідної консистенції, мати приємних запах і смак.

– Є ціла індустрія зубних паст, але загалом принцип чищення зубів в домашних умовах незмінний, – розповідає лікар-стоматолог-хірург Вадим Сандуляк. – Це добротна щітка, зубна паста, ополіскувач (використовувати після чищення зубів), флоси, та власне, правильна техніка чищення зубів. Бренди зубної пасти на українському ринку є всілякі. Однак різновидів не так уже і багато. Стоматологи розрізняють три різновиди зубних паст: лікувальні, лікувально-профілактичні та профілактичні.

Від різновиду цього гігієнічного засобу залежить його використання. У аптечній мережі та магазинах у вільному продажу є лікувально-профілактичні та профілактичні зубні пасти. Лікувальні зубні пасти менш популярні. Адже вони можуть містити антибіотики, спеціальні речовини, їх застосовують після операції тощо.

Зубна паста, яку ми купуємо в магазині, має компоненти, які очищують зуби, насичують зубні тканини кальцієм, фтором задля протидії карієсу, мають антисептичні властивості тощо. Та для щоденного використання краще вибирати зубні пасти, до складу яких входять природні компоненти, що допомагають при запаленні ясен, наприклад, м’ята, меліса, кора дуба, ялиця, шавлія, ромашка, липа, прополіс та інші.

Для здорових зубів – паста без антисептиків

Зубна паста складається з абразивів (це може бути карбонат кальцію (гіпс), або ж є діоксид кремнію і діоксид титану (це найкращий очищувач). Власне, від типу абразиву залежить вартість зубної пасти. Також до складу зубної пасти входять поверхнево-активні речовини, які створюють піну (що більше піни, то краща паста), і антисептичні компоненти (триклозан, хлоргексидин). Можуть бути і сильніші антисептики, наприклад, метронідазол, однак вони вбивають корисну мікрофлору ротової порожнини.

Ще один важливий компонент – ароматизатор (від нього залежить смак, особливо важливо це для дитячої пасти).

Зважаючи на склад речовин, які містяться у зубній пасті, її потрібно обирати індивідуально. Скажімо, курцям для очищення нікотинового нальоту краще підійде паста з великою кількістю абразивних речовин та антисептиками.

Для тих, у кого підвищений ризик до утворення карієсу, потрібно обирати пасту, де є більше компонентів, що насичують зубні тканини комплексами фтору і кальцію.

Стоматологи радять змінювати пасту кожні чотири місяці. Обирайте пасту, скажімо, до складу якої входять такі компоненти, як фтор, а відтак чергуйте, скажімо, з тією, яка містить кальцій.

Та хоч би яку зубну пасту ви обрали, ефект буде тільки за умови правильного чищення зубів, наголошують стоматологи. Варто дотримуватись порад, правильної техніки чищення зубів. Згідно із рекомендаціями Всесвітньої охорони здоров’я, чистити зуби потрібно не менше трьох хвилин. Адже лише після трьох хвилин нанесення пасти на зуби, зубні тканини починають насичуватись фтором і кальцієм, які є в цьому засобі. Після чищення зубів пастою потрібно використовувати ополіскувачі, які мають антисептичні властивості та захищають очищену зубну емаль певний проміжок дня.

Посмішка з реклами

«Чарівна усмішка за один день», – рекламу зубної відбілювальної пасти швидкої дії прокручують на кожному каналі. Однак, перш ніж експериментувати зі своїми зубами, порадьтесь зі стоматологом. Бо багато засобів здатні зруйнувати зубну емаль і привести до захворювань ясен. А відбілювальні пасти містять у своєму складі зазвичай високий процент перекису водню та абразиви.

– Це не дуже добре для зубної емалі, – каже стоматолог. – Зрозуміло, що перекис водню впливає на зубну емаль аналогічно, як, скажімо на волосся під час його висвітлення. Він руйнує зубну емаль, за рахунок цього відбувається відбілювання зубів.

Звичайно, якщо на зубній емалі з’явився наліт, очистити його потрібно, каже стоматолог. Та це потрібно робити професійно. Є випадки, коли зуби мають пігментацію, або ж природний коричнуватий відтінок. Це потрібно врахувати під час відбілювання зубів.

– Зубна емаль прозоріша, аніж дентин, – пояснює В. Сандуляк. – Тому колір зубів залежить певною мірою від нього. Припускають, що дентин темніший або має жовтувате забарвлення, то зуб міцніший, насичений мінералами.

Зубна нитка допоможе подбати про гігієну рота
Намагаючись відбілити зуби в домашніх умовах, треба зважати і на пломби.

Якщо зуб має відновлену частинку (стоматологи її наблизили до кольору зубів), під час відбілювання, ця частинка не буде реагувати на зубну пасту. Таким чином зуби матимуть неоднорідний відтінок.

Тому стоматологи радять спеціальне відбілювання зубів здійснювати професійно не з допомогою зубної пасти, а в кабінеті стоматолога. У домашніх умовах можна зробити це неправильно і ще завдати шкоди зубам.

Обираємо зубну пасту, якщо:
Для відбілювання зубів використовують зубні пасти з високим ступенем абразивності або такі, що містять хімічні відбілювачі, тобто компоненти-окислювачі, наприклад, перекис водню.

Високоабразивні пасти працюють як дрібний наждак, добре очищаючи поверхню зубів, але водночас вони можуть пошкодити емаль. Через часте використання такої пасти, емаль буде пошкоджуватися і руйнуватися. Тому слідкуйте за інформацією на упакуванні. Ступінь абразивності позначається – RDA , і вона повинна бути – не більше 25 умовних одиниць, це норма для чутливих зубів. Якщо ваші зуби міцні і здорові, можна користуватися пастою з абразивністю до 100 RDA.

Хімічне відбілювання відбувається під час контакту окислювача з поверхнею зуба. У результаті наліт знебарвлюється, а емаль зуба зазнає хімічної атаки. Часто користуватися таким відбілюванням не можна, тому що емаль зуба стає тоншою і руйнується.

Для профілактики карієсу застосовують зубні пасти, які містять сполуки фтору, фосфору і кальцію. Вони зміцнюють тверді тканини зуба і попереджають появу зубного нальоту. Проте високий вміст фтору в пастах неприпустимо, бо його сполуки дуже токсичні. За стандартами: у пасті для дорослих повинно бути не більше 150 мг фтору та його сполук на 100 г пасти, у дитячих – не більше 50 мг/100 г.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *